Masáž v těhotenství a kdy je to vhodné?

Těhotenství je pro ženu velmi náročné období. Vždyť se v ní vyvíjí nový život, to chce hodně sil a také klidu. I proto jsou partneři velmi často vstřícní a snaží se ženě co nejvíce usnadnit její život. A tak kupují například wellness pro dva v domnění, že si těhotná manželka nebo přítelkyně konečně odpočine. Jenže skutečnost je nakonec někde jinde. Žena totiž neví, jestli například masáže podstoupit může.

Ano, existují masáže, které prospějí

Přece jenom je člověk opatrnější, než když se stará jenom sám o sebe. Naštěstí ale existují masáže, které těhotné ženě prospějí čili ano, podstoupit uvolňující proceduru může s klidným svědomím. Vhodné jsou tradiční relaxační varianty, jako jsou masáže zad, šíje, obličeje nebo chodidel (ano, i ta dostávají během těhotenství pořádně zabrat). Jen je třeba lehnout si na vyhovující polohu (v pozdějších týdnech se masáže provádí například už jen vsedě).

Vedle relaxačních masáží jsou vhodné také speciální těhotenské masáže, při kterých je taktéž důležitá přítomnost školeného maséra. Při tomto typu procedury se masíruje především celou dlaní, navíc celý průběh masáže je velmi mírný (v čemž se ostatně od klasické masáže liší).


NAŠE MASÉRKY JSOU ŠKOLENÉ
NA TĚHOTENSKÉ MASÁŽE
masáž pro těhotné


Kdy je a kdy už není masáž v těhotenství vhodná?

V obou případech platí, že těhotenství a celý jeho průběh je zatím bez komplikací. Pokud má žena rizikové těhotenství nebo se potýká s řadou komplikací, masáže není vhodné podstupovat.

Stejně tak se masáže nepodstupují v případě, že ženu trápí některý z uvedených zdravotních problémů, mezi které patří například kožní potíže, onemocnění páteře, křečové žíly nebo podobné zdravotní obtíže.

Ještě jednou upozorňujeme na to, že masáže, ať už relaxační nebo speciální těhotenské, musí provádět specializovaný masér, respektive dobře proškolený jedinec.